З появою у вашому житті маленького карапуза, кожна мама задається питанням відмінності ерго-рюкзака від кенгуру. Так, згодні, на перший погляд здається, що відмінностей немає зовсім. І те й інше пристосування дозволяє носити дитинку без допомоги рук, але все ж таки, відмінності є. Про них ми розповімо в цій статті.

Перше, на що потрібно звернути увагу, це конструкція. У ерго-рюкзака і "кенгуру" вони зовсім різні. І, звичайно ж, сама конструкція впливає на положення малюка. При носінні дитини в ерго-рюкзаку його ніжки широко розведені в сторони, на відміну від "кенгуру", де мінімальна відстань між ніжками. Фізіологічно правильною позою ніг є широке їхнє розведення. Чому так? По-перше це положення сприяє профілактиці дисплазії. По-друге, таке положення більш природне для малюка і зручніше не тільки для малюка, а й для мами. Під час положення ніжок донизу, малюк отримує навантаження на нижню частину хребта, через що швидко настає втома.

Слінг-рюкзак має широкі лямки, а по талії чи стегнах матері йде широкий пояс. У "кенгуру" вони зазвичай тонкі, а то й зовсім відсутні. Зручні лямки та пояс ерго-рюкзака дозволяють рівномірно та правильно розподілити навантаження на спину та плечі мами. Це означає, що носити навіть дорослу дитину (вагою 15-20 кг) буде не важко. У «Кенгуру» максимальна вага 12 кг. Що стосується ГВ: в ерго-рюкзаку мама без проблем непомітно може погодувати малюка, прикриваючись пелюшкою, в кенгуру за рахунок ременів між мамою і малюком процес годування все-таки утруднюється.

Спинка «кенгуру» є жорстким каркасом, спинка ерго-рюкзака виготовлена з м'якої тканини, що дає можливість малюкові розслабитися і прийняти правильне і зручне положення. Мама не обмежена в рухах, може нахилиться, повернуться і таке інше. З твердою спинкою малюк погано зафіксований і немає можливості підтягнути його ближче.

Як ми знаємо конструкція ерго-рюкзака дозволяє носити дитину тільки обличчям до мами, тоді як у "кенгуру" можливі обидва варіанти. Здавалося б ось воно перевага! Але, змушені вас засмутити. Для маленького малюка навколишній світ сповнений нової незвіданої інформації, що може негативно вплинути на нервову систему карапуза. Так як перезбудження та перенасичення інформацією об'єкти, які рухаються, звуки та інше) може негативно позначитися на сні малюка. Як висновок можемо сказати, переваги ерго-рюкзака перед «кенгуру» зрозумілі: з рюкзаком і мамі та дитині набагато зручніше і з фізіологічного погляду та комфортніше психологічно. А ще ерго-рюкзак прослужить вам не з однією дитиною. Перевірено!