Шапочка для новонародженого у теплу пору року – сучасний камінь спотикання у багатьох сім'ях. Через суперечки з бабусями та подругами на тему «вдягати чи новонародженому чепчик» починають забувати багато років довірчих відносин і міцної дружби.

Ось і Ви в очікуванні літнього малюка або вже ставши щасливою мамою в сонячну пору замислилися чи потрібно купити шапочку для малюка ? Тоді ця стаття є спеціально для Вас. Ми розповімо міфи про носіння шапок та реальні причини, щоб було легше визначити, на якому Ви боці.

Міфи або коли шапочка для малюка не допоможе

Ці поради передаються з покоління в покоління завдяки авторитету жалісливих бабусь. Де вони беруть свій початок, ніхто вже не скаже – це яскравий приклад народної міфотворчості.

  • Лікування лопавухості

Існує серед присвячених думка, що дитина, яка носила чепчик перші місяці життя, буде точно врятована від лопоухості. Ну а якщо у Вашому оточенні є людина з вухами, що стирчать, то знайте - причина в недбайливих батьках, які шапочку на малюка не одягали.

На щастя, ця порада вже відживає свій вік і почути його можна дуже рідко. Насправді, лопухість – вроджена аномалія, на яку наявність головного убору абсолютно не впливає.

  • «Вушка надує»

Саме цю фразу можна почути найчастіше від рідних і доброзичливих, які проходять повз. Не скажемо, що вона абсолютно безпідставна, але й вірним це твердження теж вважати не варто.

Послідовники «вушка надує» стверджують, що при вітрі дитина може заробити отит.

Однак отит – це запалення середнього вуха, яке захищене від впливу довкілля перетинкою. У той же час при сильному вітрі можна застудитися і як ускладнення отримати отит.

Також дійсно існують люди з невралгією вушного нерва, вуха яких не переносять вітру або холоду. Але думаємо, що карапуз у такому разі повідомить про свій дискомфорт цілком дохідливим плачем.

Реальність чи для чого варто купити шапочку для новонародженого

А ось на ці причини молодим мамам варто звернути увагу, ухвалюючи рішення про майбутнє літнього головного убору.

  • Відсутність захисту у вигляді волосся

Волосся дано нам не тільки для краси. Хоч вони і дозволяють робити цікаві зачіски, але їх реальна функція – терморегуляція голови. Особливо це відчувається, якщо після довгого волосся коротко підстригтися або в холод розпустити хвостик відразу стає трохи тепліше. Немовлята ще не встигли придбати особисту шевелюру, а тому її роль бере на себе чепчик.

Так, тоненька шапочка влітку врятує від сонячного проміння.

  • Не налаштована терморегуляція

Дитяча система терморегуляції лише починає налаштовуватись на великий «зовнішній» світ. Через інтенсивнішого кровообігу малюки швидше переохолоджуються і перегріваються. Основна тепловіддача відбувається шкірними покривами. У немовлят їхня максимальна площа – це голова. А отже, саме вона першою реагуватиме на зміни в навколишньому середовищі. Тоненький головний убір служить у разі терморегулятором, захищаючи як від прохолоди, і спеки.

Сподіваємося, тепер Ви визначилися у шапочному питанні, і воно більше не затьмарить Ваш настрій перед прогулянкою з маленьким дивом. Насамкінець лише хочемо сказати «довіряйте собі»! Саме Ви проносили дитину 9 місяців під серцем. Саме Ви знаєте його найдовше. А значить точно знаєте, що потрібно Вашому маленькому янголятку - рішення не / носіння літньої шапочки залежить виключно від Вас. І якщо захочете вибрати шапочку для новонародженого , то ласкаво просимо в наш магазин - асортимент і якість Вас порадують.